مزار شهدا وعلما

 ساخت مزار شهدا وعلما از جمله پروژه هایی است که به دست مجموعه لطیفی ساخته می شود.  با توجه به اهمیت مزار شهدای گمنام که امروزه تبدیل به سنگرهای مهم فرهنگی در مبارزه با جنگ نرم دشمنان انقلاب و اسلام شده اند و نقش بارزی در زنده نگاه داشتن فرهنگ شهید و شهادت در نزد اذهان عموم افراد جامعه و بویژه نسل جوان کشور دارند ،که خود نشان از پویائی و زنده بودن راه و سیره و رسالت این مردان بی ادعا و گمنام دارد و همچنین جبران حداقلی زحمات جبران نشدنی شهیدان و با توجه به صحبت های رهبر معظم انقلاب در رابطه با اهمیت ساخت یادمان شهدا در کلیه دانشگاه ها و مراکز فرهنگی ، گنبد سازی لطیفی تصمیم به ساخت مزار های شهدا در نقاط مختلف کشور گرفت.

تصاویر فوق مربوط به پروژه ساخت مزار شهدای گمنام بازی دراز در استان کرمانشاه واقع در سرپل ذهاب می باشد. این مزار شهدا توسط بنیاد حفظ آثار کرمانشاه به سپاه نبی اکرم کرمانشاه سپرده و از آن جا کار ساخت مزار شهدا شهدای بازی دراز کرمانشاه به گنبد سازی لطیفی واگذار شد و این پروژه در اردیبهشت سال 1395 با حضور مقامات برجسته کرمانشاه افتتاح شد.

این مزار مزین به گنبد کاشی می باشد. گنبد کاشی ویژگی های خاص خود را دارد که آن را از گنبد های فلزی متمایز می کند. در نوع غیر فلزی گنبد، از آجر و کاشی استفاده می شود و باید در محل ساخته شود . از محاسن آن ماندگاری و دوام  بالای آن می باشد. اما این گونه گنبد ها معایبی هم دارند مانند اینکه در مقایسه با نوع فلزی که از پیش ساخته می شود و به صورت آماده به محل مورد نظر منتقل شده و نصب می شود، گنبد کاشی در همان محل پی ریزی و بنا می شود که باعث طولانی شدن مدت زمان ساخت آن شده است. در باره ی ساخت مزار شهدا باید به این نکته هم اشاره کرد که هم برای بنای گنبد کاشی و ساخت آن و هم اجرایش استاد کاران کمی وجود دارند. این نوع گنبد های استفاده شده در مزار شهدا مانند مزارشهدا بازی دراز کرمانشاه هزینه بیشتری نسبت به نوع فلزی نیز دارند. این در حال است که مزارهایی که با گنبد های فلزی ساخته می شوند زودتر جلا و زیبایی شان را از دست داده و کدر می شوند.

img_20160429_142427-2
ارامگاه -شهدای بازی دراز – کرمانشاه

گنبد سازی و گلدسته سازی لطیفی

خدمات ما در زمینه معماری سنتی مساجد هتل ها ساختمان های مسکونی و سایر مراکز فرهنگی و مذهبی

1- ساخت گنبد استیل

2-ساخت گنبد فایبر گلاس

3-ساخت گنبد کامپوزیت

4- ساخت گنبد کاشی

5- ساخت گنبد با پلی کربنات

6- ساخت گنبد با ورق آلومینیوم و مس و سایر ورق ها

7 – ساخت انواع گلدسته و مناره مسجد اعم از مناره کاشی یا مناره فلزی

8- مجری رسمی بندی یا کاربندی زیر گنبد و سر درب و محراب مسجد

9- ساخت انواع گنبد کاشی

10- کلیه امور کاشی کاری سنتی هفت رنگ و معرق و معقلی و کاشی نره مساجد

11- طراحی و اجرای یزدی بندی زیر گنبد و مراکز فرهنگی و هتل ها و ساختمان های دارای معماری سنتی

12- کلیه امور نقاشی سنتی و تذهیب

13- طراحی و اجرای انواع مقرنس اعم از مقرنس گچی و یا مقرنس کاشی و یا مقرنس فایبرگلاس

14- ساخت درب و پنجره مسجد و انواع گره چینی روی صفحه تخت و گره چینی روی قوس

15- ساخت انواع ضریح و ماکت ضریح

16- ساخت انواع نماد های شهری خاص برای میدان ها سر درب ها و نماد های شهری

کلمات کلیدی:
ساخت گنبد مزار شهدا ، ساخت مزار شهدا ، پیمانکاری مزار شهدا ،مزار شهید ، گنبد مزار شهید ، طراحی گنبد مزار شهدا ، نمونه عکس مزار شهدا ، گنبد استیل ، گنبد الومینیوم ، گنبد فلزی ، گنبد کاشی ، کاشی کاری مزار شهدا
Call Now Buttonتماس سریع - لمس کنید