مزار شهدا دانشگاه امام حسین تهران

مزار شهدا دانشگاه امام حسین تهران از جمله پروژه های ساخته شده توسط گنبدسازی لطیفی می باشد. آرامگاه، گورستان و قبرستان در معنی کلی به محل دفن اجساد انسان گفته می‌شود

اما در فرهنگ بزرگ سخن، ذیل واژه آرامگاه آمده است: قبر‌، گور‌، جای زندگی‌، مسکن، منزل‌، مقر‌ و پناهگاه.

همچنین در فرهنگ فارسی، آرامگاه به جای آسایش، محل آرام‌، خانه‌، مسکن‌، منزل‌، وطن‌، موطن‌ و آبادی معنی شده است.

آرامگاه محل دفن اجساد انسان است. در برخی کشورها همانند بخشی از کشور هندوستان مردگان را می‌سوزانند ولی در اکثر نقاط جهان آنها را به خاک می‌سپارند با این تفاوت که مسیحیان در تابوت و مسلمانان بدون تابوت مردگان را در خاک گورستان دفن می‌کنند.

 

برخی از آرامگاه‌ها به شکل مجزا و مختص شخص خاصی ساخته می‌شوند و جنبه زیارتی و گردشگری دارند و برخی نیز عمومی هستند. در برخی موارد نیز آرامگاهی برای گروهی از شخصیت‌های معروف ساخته می‌شود.

در همه جوامعی که درگیر جنگ بوده‌اند، یادمان‌هایی برای بزرگداشت فداکاری سربازان و جانباختگان آن جنگ در کشور ساخته می‌شود تا اهمیت ایشان برای نسل‌های آینده ماندگار بماند. شهدای دفاع مقدس، بخشی از داشته‌ها و ثروت پربرکت و مصادیق «کار جهادی» در کشور ما هستند. مفهومی که در دوران دفاع مقدس ایجاد شد و امروز ما به آن نیازمند هستیم.

ساخت مزار شهدا

گنبد و گلدسته سازی لطیفی ، سازنده انواع یادمان شهدا و سازنده انواع گنبد و گلدسته  ، آماده عقد قرارداد با دانشگاه ها ، مراکز دولتی و خصوصی برای ساخت یادمان شهدا می باشد. مزار شهدا دانشگاه امام حسین تهران از جمله ی این پروژه هاست.

برای اطلاع از قیمت ساخت انواع گنبد یادمان شهدا با ما تماس بگیرید .

09122480802

ساخت یادمان شهدا

شهید گمنام اصطلاحاً به آن دسته از کشته‌شدگان ایرانی در جنگ ایران و عراق گفته می‌شود که هویتشان نامعلوم است. معمولاً بر سر مزار این افراد آرامگاهی ساخته می‌شود و برخی از مردم به دیدن آنها می‌آیند.

 
طراحی معماری پروژه :جناب آقای دکتر میرزایی
طراحی سازه : جناب آقای دکتر صفا پیمان
کلمات کلیدی:
ساخت مزار شهداگنبد مزار شهداطراحی مزار شهداطراحی گنبدگنبد سازیگنبدسازیگنبد سازیگنبد سازی در تهرانگنبد سازیساخت گنبدگنبد مسجدمسجد سازیگنبد مزار شهدا یادمان شهدامقبره شهداگنبد مقبره شهداگنبد یادمان شهدا